Acronis Backup, yerel ve uzak lokasyonlardaki fiziksel ya da sanal sunucuları ve aynı zamanda bilgisayarları, imaj, disk ve dosya bazlı yedekleyebilen backup ( yedekleme ) çözümüdür.

Acronis Backup For Server 12.5 ile fiziksel ve sanal tüm ortamlarda Windows ve Linux sunucu yedeklerinizi alabilirsiniz. Acronis Server backup konusunda kullanıcı dostu bir yönetim paneli sunar.

Acronis Backup for server lisansı, server backup işlemi için server – agent kurulumuna ihtiyaç duyar. Bir bilgisayara yönetim paneli kurulur. Yedek alınacak sunucu ‘lara ise agent kurulumlar gerçekleştirilir. Daha sonra sunucuları yedeklemek için gerekli yedekleme kuralları oluşturulur.

Kurulumu çok basit bu çözüm sayesinde, yoğunluk yaşanan Bilgi İşlem ortamınızın korunmasını merkezi bir konsol üzerinden sağlayabilir ve yönetebilirsiniz. Kullanıcı dostu, basit kullanıcı arayüzü işlerinizi daha da kolaylaştıracak.

Acronis imaj alma teknolojisi kullanır. Böylece yedek aldığınız işletim sistemi, herhangi bir uygulama ya da yapılandırma imajını aynı veya farklı bir donanım üzerinde kurtarmanızı sağlar. Aynı platform seçeneği, dosya ve uygulama yedekleme, parçalı kurtarma özellikleri, arama sonuçlarını listeleme ve teyp desteği yoluyla uzun süreli veri tutma ve etkili veri kurtarma sağlar.

Özellikler:

  • Tüm işinizi tüm sistem, dosyalar veya verilerinizin tam ve güvenilir yedek imajları ile koruyun.Yedekleri yerel diskler, ağ depolama alanı, bant aygıtları ve bulut gibi çeşitli depolama aygıtlarına depolayın. Tam bir resmi veya seçilen dosyaları, klasörleri, öğeleri ve uygulamaları kolayca kurtarın.
  • Desteklenen altı hipervizörden herhangi birinde agentless ve agent tabanlı yedekleme ve kurtarma da dahil olmak üzere VDI barındıran ve VM’leri koruyarak tüm işgücünü koruyun.
  • Windows ve Linux sistemlerini çıplak metal fiziksel, sanal veya bulut ortamları da dahil olmak üzere benzer donanıma geri yükleyerek pahalı kesintileri en aza indirin.
  • Klasör, dosya, veritabanı, belge, posta kutusu ve bireysel e-postaları komple görüntü yedeklemenizden geri yükleyerek kullanıcı memnuniyetini artırın ve RTO’ları azaltın – fazladan adımlar veya üçüncü taraf araçları gerekmeden.
  • Tek tek sistemlerin RTO’larını azaltın ve yedekleme veya medya sunucuları kurmanıza gerek olmadan yerel ve ağ tabanlı bir disk depolama desteğiyle ayrıntılı iyileşmeleri hızlandırın.
  • Herhangi bir felaketten kurtulmayı sağlayın ve yedeklemeleri 14+ güvenli ve güvenilir Acronis Bulut Veri Merkezlerinden birinde depolayarak veri konumunun kontrolü altına alın.
  • RTO’ları önemli ölçüde azaltın ve sistemi yerel sabit diskte bulunan özel gizli gizli bölüm olan Acronis Secure Zone’a yedekleyerek self servis kurtarma işlemine izin verin.
  • Dokunmaya duyarlı, web tabanlı bir yönetim konsolu ile BT’nin iş yükünü azaltın. Tabletler de dahil olmak üzere herhangi bir cihazdan web konsoluna erişerek RTO’ları azaltın.
  • Altyapınıza hızlı bilgi sağlamak için, harekete geçen süreyi azaltın ve sorunları giderebileceğiniz özelleştirilebilir gösterge tablolarıyla hızlı bir şekilde çözün.
  • Geri dönüşü olmayan şifrelenmiş parolalarla korunan, yedeklerinizin ve meta verilerinizin kaynaklı AES-256 şifrelemesi ile verilerinizin güvenliğini geliştirin.