YAKALAMASI ZOR TEHDİTLERİ HIZLI VE HASSAS BİR ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKARIR VE DURDURUR

GravityZone Ultra, kolay entegre edilebilen bir yeni nesil EPP ve kullanımı basit EDR olarak tasarlanmış eksiksiz bir Endpoint Security çözümüdür. Önleme, tehdit tespiti, otomatik yanıt, uzlaşma öncesi ve sonrası görünürlük, alarm triyajı, soruşturma, gelişmiş arama ve tek tıklamayla olay çözümü özellikleri sunar.

Yüksek derecede etkili bir şekilde önleme, otomatik tehdit algılama ve müdahale teknolojilerine dayanan GravityZone Ultra, EDR çözümü için gereken çalışma çabasını azaltarak manuel analiz gerektiren olay sayısını keskin bir şekilde sınırlandırır. Buluttan yönetilen ve tek bir ajan / tek konsol çözümü olarak sıfırdan inşa edilmiştir. Mevcut güvenlik mimarisine dağıtılması ve entegrasyonu da kolaydır.

GravityZone Ultra, kurumsal müşterilerin dijital varlıklarını en zor siber tehditlere karşı doğru bir şekilde korumalarını ve bir saldırının tüm aşamalarına etkili bir şekilde yanıt vermelerini sağlar.

 • Saldırı yüzeyinin azaltılması (güvenlik duvarı, uygulama kontrolü, içerik kontrolü ve yama yönetimi ile)
 • Veri koruması (full disk encryption add-on modülü ile)
 • Gerçek zamanlı tehdit tespiti ve otomatik düzeltme
 • Uzlaşma öncesi ve sonrası saldırı görünürlüğü (Kök Neden Analizi)
 • Hızlı olay triyaj, soruşturma ve cevap
 • Güncel ve tarihsel veri arama
 • “Öncesinden-Daha-İyi” güvenlik duruşu (patch management (güncelleme yönetimi) odd-on modülü aracılığıyla)
 • Kötü amaçlı yazılımların yürütme öncesi tespiti ve yok edilmesi (ayarlanabilir yapay zeka, gerçek zamanlı işlem denetimi ve sanal alan analizi (sandbox) ile)

Sonuç, enfeksiyona maruz kalmayı en aza indirgemek ve ihlalleri durdurmak için kesintisiz tehdit önleme, derinlemesine görünürlük, doğru olay tespiti ve akıllı tepkidir.

Entegre bir uç nokta koruma paketi olan GravityZone Ultra, IT ortamının tamamı için tutarlı bir güvenlik düzeyi sağlar, böylece saldırganlar, kuruluşa karşı kötü niyetli eylemler için başlangıç noktaları olarak kullanabilmek adına iyi korunmamış uç nokta bulamazlar. GravityZone Ultra, hem uç nokta hem de veri merkezi için merkezi yönetim ile basit, entegre bir mimariye güveniyor. Şirketlerin uç nokta koruma çözümünü hızlı bir şekilde dağıtmalarına izin verir ve uygulamadan sonra daha az yönetim çabası gerektirir.

EDR Kolaylaştı

Uzlaşma göstergelerine (IOC’ler) ve tek tıklamayla tehdit soruşturmasına ve olaylara müdahale iş akışlarında net görünürlük sağlayan GravityZone Ultra, güvenlik ekipleri için kaynak ve beceri gereksinimlerini azaltır. Yeni uç nokta veri kaydedici, mevcut tehdit koruma yığına kusursuz bir ektir ve bir şirkete yardımcı olmak için geniş bir sistem aktivitesi yakalama (dosya işleme ve işlem, program yükleme, modül yükleme, kayıt defteri değiştirme, ağ bağlantısı vb.) gerçekleştirir. Saldırıya dahil olan olaylar zincirinin geniş görselleştirilmesi.

Önemli Faydaları

Geleneksel EPP işlevselliklerinin ötesine geçen GravityZone Ultra, güvenlik analistlerine ve olay müdahale ekiplerine şüpheli etkinlikleri analiz etmek ve gelişmiş tehditleri araştırmak ve uygun şekilde yanıtlamak için gereken araçları sağlar:

 • Gerçek zamanlı algılama ve otomatik düzeltme
 • Hızlı olay triyaj, soruşturma ve cevap Şüpheli etkinlik tespiti

Şüpheli etkinlik doğrulama ve uyarı triyajı

Tek tıkla olay yanıtı

 • Uzlaşma öncesi ve sonrası adli tıp (Kök Sebep Analizi)
 • Aşağıdakilere dayanan güncel ve geçmiş veri araması:

IOCs
MITRE etiketleri,
İşlemler, Dosyalar, Kayıt defteri girdileri veya diğer parametreler

Yüksek Kaliteli algılama, gelişmiş güvenlik optiği ve alarm yorgunluğundan arınma

Manuel analiz ve çözümleme için yalnızca ilgili, ilişkili ve önem dereceli olaylar sunulur. Saldırıların ve ileri düzey saldırıların büyük çoğunluğu yürütme öncesi veya yürütme aşamalarında engellendiği için gürültü ve gereksiz bilgiler minimumda tutulmaktadır. Kötü niyetli yazılımlar, istismarlar, fidye yazılımlar ve gizlenmiş kötü amaçlı yazılımlar da dahil olmak üzere zor tehditler, son derece etkili katmanlı yeni nesil son nokta önleme teknolojileri ve uygulama yürütme davranışına dayalı süreç denetçisi tarafından etkisizleştirilir. Otomatik müdahale ve onarım, engellenen saldırılara insan müdahalesine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Yüksek hassasiyet algılama, güvenlik personelinin yalnızca gerçek olaylara ve tehditlere odaklanmasını sağla

 • Yanlış alarmlardan gelen gürültü ve dikkat dağıtıcıyı en aza indirin
 • Etkili tehdit önleme ile olayların hacmini azaltın
 • Otomatik düzeltme ve onarım ile engellenen saldırıların manuel düzeltmesini ortadan kaldırın

Gelişmiş olaylar için kolay olay incelemesi ve akıllı müdahale

Entegre bir önle-algı-yanıt geliştiren bir çözüm olan GravityZone Ultra, uç noktaların “öncekinden daha iyi” bir aşamada hızlı şekilde

yanıtlanmasını ve restorasyonunu sağlar. Kök neden analizi ve sanal alan raporu gibi olay araştırma araçları, güvenlik ekiplerinin şüpheli etkinlikleri doğrulamasına ve siber tehditlere yeterince yanıt vermesine yardımcı olur. İIOC’lere, MITRE etiketlerine ve diğer ilgili yapılara dayanan mevcut ve geçmiş verilerin gelişmiş araması, uç nokta altyapısında gizlenebilecek tehditlerin hızlı bir şekilde tanımlanmasını sağlar.

Soruşturma sırasında son noktalardan toplanan verilerden yararlanarak, tek bir yönetim arayüzü gelecekteki olayları önlemek ve ortamınızın güvenliğini artırmak için politika ve / veya tespit edilen güvenlik açıklarını derhal düzeltmek için araçlar sunar.

Tek ajan ve tek konsolda kapsamlı uç nokta güvenlik platformu

GravityZone Ultra, GravityZone Elite paketinde bulunan tüm gelecek nesil önleme kontrollerini devralır

 • Güçlü önleme ile tehditlere maruz kalmayı en aza indirin
 • Yapay zeka ve davranışa dayalı algılama, yürütme öncesi ve yürütme sırasında bilinmeyen tehditleri durdurur
 • Otomatik düzeltme ile komut dosyası tabanlı, dosyasız, karışık ve özel kötü amaçlı yazılımları algıla ve engelle
 • Exploits’leri engellemek için Memory koruması
 • IT güvenlik kontrollerini etkinleştirerek saldırı yüzeyini azaltın
 • Entegre uçnokta firewall, cihaz kontrolü, web içeriği filtreleme, uygulama kontrolü ve daha fazlası
 • Add-on modüller: Full Disk Encryption, Patch Management

Veri Merkezini ve Bulut Altyapısını Koruma

GravityZone Ultra’nın, Sanallaştırılmış Ortamlar için GravityZone Güvenliği’nin ayrılmaz bir parçası, yazılım ve hiper-birleşik ve hibrit bulutlu ortamlarda yazılım, çeviklik, operasyonel verimlilik ve altyapı maliyetlerini korumak için tasarlanmış sunucu ve VDI-iş yükü güvenlik bileşenidir.

Önemli Faydaları

Yüksek Operasyon Verimliliği ve Çeviklik
GravityZone, çoklu bulut platformları ve tüm hiper denetleyicilerle (örneğin, VMware® ESXiTM, Citrix® XenServer®, Microsoft® Hyper-V, Nutanix® AHV, KVM, RedHat® Kurumsal Sanallaştırma veya bunların bir kombinasyonu) uyumludur ve uyumluluğu arttırırken BT ve güvenlik işlemlerini kolaylaştırmaya yardımcı olur. GravityZone birleşik yönetim konsolu, güvenlik dağıtımını ve yönetimini basitleştirerek, otomatik güvenlik sağlama, merkezileştirilmiş politika uygulama ve heterojen ve dağınık ortamlarda tek panel üzerinden görünürlük sağlar. Sanallaştırma yönetimi araçlarıyla (örneğin, vCenter Server, XenServer ve Nutanix Prism) entegrasyon, GravityZone’a, global sanal makine (VM) envanteri de dahil olmak üzere, temel altyapının operasyonel bağlamının gerçek zamanlı farkındalığını verir. Sonuç olarak, GravityZone, hibrit bulutta nerede bulunduklarına bakılmaksızın iş yüklerini takip eden VM’ye uygun güvenlik politikalarını otomatik olarak uygulayabilir ve böylece müşteri BT operasyon ekiplerinin birkaç saat içinde
güvenli VM’leri döndürmesini sağlar.

En İyi Altyapı Performansı ve Kullanımı
GravityZone’un patentli güvenlik algoritmaları ve her sanal makinede yoğun kaynak kullanan ajanları kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran etkin tasarımı, rakiplerinden %35’e varan daha yüksek sanallaştırma yoğunluğu ve %17 daha hızlı uygulama tepkisi sağlar, daha iyi altyapı kullanımı ve üstün sonuç sağlar kullanıcı deneyimi.

Sınırsız Doğrusal Ölçeklenebilirlik
GravityZone’in modüler ve esnek mimarisi, taşıyıcı sınıfı dağıtımları güvence altına almak için ölçeklenebilirlik sağlar. Platform, isteğe bağlı olarak Security Virtual Appliances ekleyerek veya gerekirse Control Center sunucu rollerini çoğaltarak doğrusal ve verimli bir şekilde isteğe bağlı olarak genişletebilir.

Evrensel uyumluluk
Tüm önde gelen hypervisor platformları (VMware ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix Xen, Red Hat KVM ve Nutanix AHV) ve misafir işletim sistemi olarak hem Windows hem de Linux ile uyumludur.

GravityZone Kontrol Merkezi
GravityZone Ultra Kontrol Merkezi, hepsinin tek bir ekrandan görünümünü sağlayan entegre ve merkezi bir yönetim konsolu
uç nokta güvenliği, veri merkezi ve bulut güvenliği ile Exchange için güvenlik dahil olmak üzere güvenlik yönetimi bileşenleri. GravityZone Ultra için yalnızca bulut konsol mevcuttur. GravityZone yönetim merkezi birden fazla rol içerir ve veritabanı sunucusu, iletişim sunucusu, güncelleme sunucusu ve web konsolunu içerir.

GravityZone Ultra bulut konsolu ile birlikte sunulmaktadır. Masaüstlerini, sunucuları ve Exchange posta kutularını korur. Sunucular, toplam birimlerin %35’inden azını oluşturmalıdır.