Bitdefender GravityZone merkezi yönetim, kolay dağıtım ve bulut veya onpremise yönetim konsolu arasında seçim yapma özgürlüğü sunarken yüksek performans ve koruma sağlayan kaynak verimli hepsi bir arada güvenlik çözümüdür.

GravityZone Advanced Business Security herhangi bir sayıdaki sunucuyu, masaüstünü veya dizüstü bilgisayarı, e-mail ve mobil cihazları (fiziksel veya sanal makineleri) içeren kapsamlı koruma arayan kuruluşları korumak için tasarlanmıştır. Advanced Business Security, kanıtlanmış yapay zeka teknikleri, davranış analizi ve çalışan işlemlerin sürekli izlenmesi ile endüstrinin en iyi önleme, tespit ve engelleme yeteneklerine sahip, çok katmanlı yeni nesil uç nokta koruma platformuna dayanmaktadır.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

Anti-Malware Yapay Zeka

Yapay zeka teknikleri, gelişmiş saldırıları tahmin etmek ve engellemek için iyi eğitilmiş makine modelleri ve algoritmalar kullanır.    Bitdefender’ın yapay zeka modelleri 40.000 statik ve dinamik özellik kullanıyor ve dünya genelinde 500 milyondan fazla uç noktadan toplanan milyarlarca temiz ve kötü niyetli örnekler üzerinden sürekli geliştiriliyor. Bu, kötü amaçlı yazılım algılama etkinliğini önemli ölçüde artırır ve yanlış pozitifleri en aza indirir.

İşlem Denetçisi

İşlem Denetçisi, işletim sisteminde çalışan tüm işlemleri sürekli izleyerek sıfır-güven modunda çalışır. İşlem türünü gizleme, başka bir işlemin alanında kod yürütme (ayrıcalık yükseltme için gizleme işlemi belleği), kopyalama, ayrılma, işlem numaralandırma uygulamalarından gizleme ve daha fazlası gibi şüpheli etkinlikleri veya anormal işlem davranışlarını avlar. Sürecin sonlandırılması ve işlemin yaptığı değişiklikleri geri alma da dahil olmak üzere uygun düzeltme eylemlerini gerçekleştirir. Fidye yazılımı dahil, bilinmeyen gelişmiş kötü amaçlı yazılımların tespitinde oldukça etkilidir.

Gelişmiş anti-Exploit

Exploit önleme teknolojisi, tarayıcılar, belge okuyucular, medya dosyaları ve çalışma zamanı (yani Flash, Java) gibi hassas uygulamaları ve hafızayı korur. Gelişmiş mekanizmalar, API arayan doğrulama, yığın ekseni, dönüş odaklı programlama (ROP) ve diğerleri gibi exploit tekniklerini tespit etmek ve engellemek için bellek erişim rutinlerini izler. GravityZone’un teknolojisi, bir altyapıya nüfuz etmeyi temel alan saldırılara yönelik ileri düzeydeki exploitler ile mücadele etmek için donatılmıştır.

Uç Nokta Kontrolü

Politika tabanlı uç nokta kontrolleri güvenlik duvarı, USB tarama ile cihaz kontrolü ve URL kategorizasyonu ile web içerik kontrolü içerir.

Kimlik Avı Koruması ve Web Güvenliği Filtreleme

Web Güvenliği filtresi, kötü amaçlı yazılımın son noktaya indirilmesini önlemek için SSL, http ve https trafiği de dahil olmak üzere gelen web trafiğinin gerçek zamanlı olarak taranmasını sağlar. Kimlik avı koruması, kimlik avı ve sahte web sayfalarını otomatik olarak engeller.

Full Disk Encryption

GravityZone işletim sistemlerinde yerleşik teknolojiden yararlanan Windows BitLocker ve Mac FileVault yazılımlarını kullanarak full disk

şifrelemesini yönetir. GravityZone Business Security’ye eklenti olarak kullanılabilir.

Patch Management

Yama uygulanmamış sistemler, kuruluşları kötü amaçlı olaylara, salgınlara ve veri ihlallerine karşı duyarlı hale getirir. GravityZone Patch Management, tüm Windows kurulum tabanındaki (iş istasyonları, fiziksel sunucular ve sanal sunucular) işletim sisteminizi ve uygulamalarınızı güncel tutmanıza yardımcı olur. GravityZone Business Security’ye eklenti olarak kullanılabilir.

Tepki ve Sınırlama

GravityZone, piyasadaki en iyi temizleme teknolojisini sunar. Tehditleri otomatik olarak engeller, kötü niyetli işlemleri öldürür ve değişiklikleri geri alır.

Fidye Yazılım Koruması

Çözüm, dünya çapında 500 milyondan fazla uç noktadan 1 trilyon örneğe dayanarak geliştirildi. Kötü amaçlı yazılımın veya fidye yazılımının ne kadar değiştirildiğine bakılmaksızın, Bitdefender hem çalıştırma öncesi hem de çalışma modundayken yeni fidye yazılımı modellerini doğru bir şekilde algılayabilir.

En Büyük Güvenlik İstihbarat Bulutu

500 milyondan fazla makinenin korunmasıyla Bitdefender Global Koruyucu Ağ, günde 11 milyar sorgu yapıyor ve kullanıcıları yavaşlatmadan tehditleri tespit etmek için makine öğrenmesi ve olay korelasyonunu kullanıyor.

Tehditlere Verilen Cevapları Otomatikleştirin

Bir tehdit tespit edildiğinde, GravityZone Advanced Business Security, süreci sonlandırma, karantinaya alma, kötü amaçlı değişikliklerin geri alınması gibi eylemlerle tehdidi anında etkisiz hale getirir. Dünya çapında benzer saldırıları önlemek için Bitdefender’ın bulut tabanlı tehdit istihbarat servisi GPN ile tehdit bilgilerini gerçek zamanlı olarak paylaşıyor.

Akıllı Merkezi Tarama

Kötü amaçlı yazılım önleme işlemlerinin bir bölümünü bir veya daha fazla merkezi güvenlik sunucusuna boşaltarak makinelerin yüksek düzeyde korunmasını ve performansını sağlar.

Evrensel Kapsama

Advanced Business Security her tür uç noktayı kapsar: fiziksel, sanal ve bulut, herhangi bir form faktörü: iş istasyonu, sunucu, yerleşik, mobil, herhangi bir işletim sistemi: Windows, Linux, Mac ve herhangi bir sanallaştırma platformu: VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V, KVM , Oracle. Sadece sanal cihazları klonlayarak milyonlarca uç noktaya ölçeklendirme yapan her boyuttaki kuruluşu koruyabilir.

GravityZone Kontrol Merkezi

GravityZone Kontrol Merkezi, tüm güvenlik yönetimi bileşenleri için tek ekran görünümü sağlayan entegre ve merkezi bir yönetim konsoludur. Bulutta barındırılabilir veya yerel olarak konuşlandırılabilir. GravityZone yönetim merkezi birden fazla rol vardır ve veritabanı sunucusu, iletişim sunucusu, güncelleme sunucusu ve web konsolunu içerir. Daha büyük işletmelerde, ölçeklenebilirlik ve yüksek kullanılabilirlik için yerleşik yük dengeleyicili birden fazla spesifik rol örneğine sahip çok sayıda sanal cihaz kullanmak üzere yapılandırılabilir.

FAYDALARI

En İyi Koruma, En İyi Performans

Bitdefender, günlük kötü amaçlı yazılımdan, diğer çözümlerin kaçırdığı gelişmiş saldırılara ve fidye yazılım dalgalarına kadar her şeyi yakalarken aynı zamanda sistem performansını da en düşük düzeyde tutmak için sürekli kendini geliştirmektedir. Bugüne kadarki tüm VBSpam ödüllerini kazanan tek çözüm olan GravityZone, sürekli olarak en iyi spam tespit oranlarını da puanlıyor.

Kolaylaştırılmış Dağıtım ve Güvenlik Yönetimi

GravityZone Advanced Business Security, kapsamlı koruma ve yönetim sağlar. Bu, modern IT ortamlarının tüm saldırı vektörlerini ele almasına ve aynı zamanda çoklu çözümleri yönetmenin ek yükünü ortadan kaldırmasına yardımcı olur. Güçlü sanal cihazlar ile desteklenen ve Linux makinelerine dayanan GravityZone on-premise için konsol yapılandırılması 2 saatten daha kısa sürede kullanıma hazırdır. Aşağıdan yukarıya tasarımı, ayrıntılı seçenekleri ve Active Directory, Citrix XenServer veya VMware vCenter, Splunk ve Amazon web Services ile entegrasyonları ile zamandan tasarruf sağlıyor ve güvenlik işlemlerini kolaylaştırıyor.

Akıllı Tarama ve Minimize Edilen Kaynak Tüketimi

Tarama görevlerini optimize ederek ve merkezileştirerek, Bitdefender geleneksel çözümlerden %30 daha fazla sanal makine çalıştırmanıza izin verir. VMware vShield sürücüsüne dayanan çözümlerin aksine, Bitdefender herhangi bir sanal ortamı kapsar ve yük dengeleme yeteneklerinin yanı sıra bellek ve işlem taraması sağlar.

Tek Ajan ve Entegre Konsol ile Operasyonel Verimliliği Arttırın

Bitdefender’ın tek, entegre uç nokta güvenlik aracısı, ajan yorgunluğunu ortadan kaldırır. Modüler tasarım maksimum esneklik sunar ve yöneticilerin güvenlik politikaları belirlemesini sağlar. GravityZone, kurulum paketini otomatik olarak kişiselleştirir ve aracı ayakizini en aza indirir. Sanallaştırma ve bulut sonrası güvenlik mimarileri için sıfırdan tasarlanan GravityZone, fiziksel, sanallaştırılmış ve bulut ortamlarını korumak için tek bir güvenlik yönetimi platformu sunar.Tek ajan ve entegre konsol ile operasyonel verimliliği arttırın

Kapsamlı ve Uygun Maliyetli Koruma

Bitdefender GravityZone Advanced Business Security, kurumlara fiziksel veya sanal iş istasyonları, sunucular ve mobil cihazlar için her bir sisteme lisanstan bir birim vererek verimli koruma sağlar. Exchange e-posta koruması ek ücrete tabi değildir ve kapsanan posta kutusu sayısı lisanstaki birim sayısıyla orantılıdır.

Destek

GravityZone Advanced Business Security çözümünü yapılandırmak ve kurmak basittir, ancak yardıma ihtiyacınız olursa, bir Bitdefender Ortağı veya Bitdefender Destek temsilcisi, iş uygulamalarınızın ihtiyaç duyduğu optimum koruma ve performans için onu kurmanıza ve yapılandırmanıza yardımcı olabilir. Ziyaret: www.bitdefender.com/support/business/

Özellikler / Sistem Gereksinimleri

GravityZone Advanced Business Security masaüstlerini ve sunucuları, Exchange sunucularını ve mobil cihazları (fiziksel veya sanal makineleri) korur. Sunucular için tüm birimlerin %35’inden daha azı hesaba katılmalıdır.

DEMO TALEBİ