Uç Nokta Algılama ve Yanıt


Maliyetleri düşürürken uç nokta güvenliğini artırın
Uç noktalar siber suçluların ana hedefi olmaya devam ederken geleneksel uç nokta güvenliği önlemlerinden kaçınmak norm haline dönüştü. Uygun biçimde ve düşük maliyetle müdahale edebilmek için kuruluşların proaktif bir yaklaşım benimsemesi gereklidir. Kaspersky Endpoint Detection and Response (EDR) olaylara ve veri ihlallerine karşı hızlı ve etkili biçimde müdahale ederek saldırganları proaktif bir biçimde tespit eder ve yüksek maliyetli zararlar oluşmadan önce tehditlerin önünü keser. Tüm bunları üretkenliği etkilemeden ve önemli bir yatırım gerektirmeden yapar.

Görüntülenme ve Kontrol
Uç nokta verilerinin otomatik analizi, güvenlik ekiplerinin gereken eylemleri hızlı ve doğru biçimde önceliklendirmesine yardımcı olan bilgiler sağlar.

Proaktif Tehdit Avı
Bir merkezi veritabanında gerçekleştirilen hızlı aramaya ek olarak Tehlike Belirtileri (IoC) aramaları uyarıların oluşmasını beklemek yerine güvenlik ekibinizin anormal durumları ve güvenlik ihlallerini tespit etmek için uç noktaları proaktif biçimde tarayarak tehditleri aktif bir şekilde yakalayabileceği anlamına gelir.

Uyarlanabilir Tehdit Yanıtı
Otomatik müdahaleler bir zarar ve kesinti meydana gelmeden izinsiz girişlerin algılanıp giderilmesine yardımcı olarak olası büyük iş kayıplarından kaçınmayı sağlar.

Tehditleri algılayamayan bir işletme, korumayı da başaramaz
Etkili ve hızlı algılama, siber saldırılara karşı savaşın ilk ve en önemli adımıdır. Birden fazla algılama teknolojisi, ciddi bir zarar ortaya çıkmadan saldırıları ve izinsiz girişleri daha hızlı biçimde tespit etme şansınızı büyük oranda artırabilir.

Kaspersky EDR gelişmiş statik, davranış tabanlı ve dinamik analizin yanı sıra küresel tehdit istihbaratına ve otomatik öğrenme teknolojilerine gerçek zamanlı erişimi bir arada sunan Gelişmiş Tehdit Algılamasına entegre olan birden fazla algılama motorunu içerir.

Kurumunuza özgü yeni ve benzersiz tehditleri aktif biçimde yakalayın
Kaspersky EDR, tüm ağda geçmişe dönük verileri de kapsayacak şekilde Tehlike Belirtilerinin (IoC’ler) gerçek zamanlı taranmasına olanak sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Güvenlik iş akışınızda köklü değişim yapabilme kapasitesiyle bu çözüm, güvenlik ekiplerine bilinmeyenler de dahil tüm tehditleri yakalamalarını sağlayan arama olanakları sunar. Sonuç, kuruluş genelinde gerçek bir Tehdit Avlama sürecinin kurulmuş olmasıdır.

Gelişmiş tehditleri hızla algılayın ve kontrol altına alın
Kurumsal ağ üzerindeki tüm uç noktalarda Kaspersky EDR olay yönetimi merkezileştirilerek iş akışları sorunsuz hale getirilir. Çok çeşitli otomatikleştirilmiş müdahale seçeneği, silme ve yeniden görüntü oluşturma gibi klasik düzeltme işlemlerinin özünde yer alan yüksek maliyetli duruş ve üretkenlik kayıplarından kaçınmaya yardımcı olur. Çok çeşitli işlevlerin tek bir arabirimden izlenmesi ve kontrol edilmesi sayesinde birden fazla araç ve konsol arasında geçiş yapma ihtiyacı ortadan kalkar ve güvenlik görevleri daha etkili ve verimli şekilde yürütülebilir.