Mobil Cihazlar İçin Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılimdan Koruma Ve Veri Güvenliği
Sadece 2014 yılında, Kaspersky Lab yaklaşık 1,4 milyon benzersiz mobil kötü amaçlı saldırıyı önledi. Kaspersky Security for Mobile, mobil cihazlarda saklanan verileri bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı koruyan kötü amaçlı yazılım önleme ve derin koruma teknolojisi katmanlarını bir arada kullanır.

Mobil Cihaz Yönetimi (Mdm)
Tüm lider mobil cihaz yönetim platformlarıyla entegrasyon, Android, iOS ve Windows Phone cihazlarının daha kolay kullanılabilmesi ve yönetilebilmesi için uzaktan “Kablosuz” (OTA) dağıtım ve kontrol olanağı sağlar.

Mobil Uygulama Yönetimi (Mam)
Konteynerizasyon ve seçmeli silme olanakları aynı cihazda işletme verileri ve kişisel verilerin ayrılmasına olanak sağlayarak BYOD girişimlerini destekler. Şifreleme işlevimiz ve kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojimizle birlikte kullanılan Kaspersky Security for Mobile, cihazı ve verilerini yalıtarak korumayı deneyen basit bir çözüm değil, bir proaktif mobil koruma çözümüdür.

Merkezi Yönetim
Kaspersky Endpoint Security for Business | Select, çalıştırdığınız tüm Kaspersky Lab uç nokta güvenlik teknolojileri üzerinde merkezi kontrol sağlamanıza imkan tanıyan yüksek düzeyde entegre yönetim konsolu Kaspersky Security Center ile birlikte sunulur. Kaspersky, aynı zamanda tüm ağınızda hızla güvenlik uygulamanız için önceden yapılandırılmış bir ilkeler seçeneği sunar.

Güçlü Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma
İmza tabanlı, proaktif ve bulut destekli (Kaspersky Security Network — KSN ile) koruma bilinen ve bilinmeyen mobil kötü amaçlı tehditlere karşı koruma sağlar. İsteğe bağlı ve planlı taramalar ve otomatik güncellemeler koruma düzeyini artırır.

Kimlik Avı Koruması Ve Antispam
Güçlü Kimlik Avı Koruması ve AntiSpam teknolojileri, cihazı ve verileri kimlik avı saldırılarına karşı korur ve istenmeyen çağrı ve mesajların filtrelenmesine yardımcı olur.

Web Kontrolü/safe Browser
Kaspersky Security Network (KSN) tarafından desteklenen bu teknolojiler, kötü amaçlı ve izinsiz kullanımı hedefleyen web sitelerinin erişimini engellemek için gerçek zamanlı olarak çalışırlar. Safe Browser sürekli güncellenen itibar analizi sunarak güvenli mobil gezinme sağlar.

Uygulama Kontrolü
KSN ile entegre edilen Uygulama Kontrolü, uygulamanın sadece onaylı yazılımı kullanmasını sağlayarak belirsiz veya izinsiz yazılımların kullanılmasını önler. Cihaz işlevini gerekli uygulamaların yüklenmesine bağlı hale getirin. Uygulama etkin olmama kontrolü, yöneticilerin uygulamaların belirli bir süre boyunca kullanılmadığı durumlar için yeniden oturum açmayı zorunlu kılmasına olanak sağlar. Bu yaklaşım cihaz kaybolduğunda veya çalındığında uygulama açık olsa bile verilerin korunmasını sağlar.

Rooting/jailbreak Algilaması
Rooting veya jailbreak işlemlerini otomatik algılama ve raporlama, konteynerlere erişimi otomatik engelleme, seçmeli silme veya tüm cihazı silme özellikleriyle takip edilebilir

Konteynerizasyon
Uygulamaları konteynerlerde “paketleyerek” işletme verilerini ve kişisel verileri birbirinden ayırın. Hassas verileri korumak için şifreleme gibi ek ilkeler uygulanabilir. Seçmeli silme, işletmeden ayrılan çalışanın cihazında konteynerde saklanan verilerin çalışanın kişisel verilerine dokunmadan silinmesine olanak sağlar.

Hırsızliğa Karşı Koruma
Silme, cihazı kilitleme, konum belirleme, SIM izleme, “gizli fotoğraf çekme” ve “alarm” cihazı algılama gibi uzaktan Hırsızlığa Karşı Koruma özellikleri, cihazın kaybolduğu ya da çalındığı durumlarda etkinleştirilebilir. Hırsızlığa karşı koruma komutları, duruma bağlı olarak oldukça esnek bir şekilde uygulanabilir. Örneğin, Google Cloud Messaging (GCM) entegrasyonu komutların anında iletilmesini sağlar, yanıt sürelerini kısaltır ve güvenliğe katkıda bulunur. Ayrıca komutların SelfService Portal ile gönderilmesi yöneticilerin eyleme geçmesi zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Mobil Cihaz Yönetimi (Mdm)
Microsoft® Exchange ActiveSync, Apple MDM ve Samsung KNOX 2.0 desteği, geniş bir ilke kapsamını birleşik bir arabirimle ve platformdan bağımsız olarak etkinleştirir. Örn. şifreleme ve parola uygulama veya kamera kullanımı kontrol etme, bireysel kullanıcılar ya da gruplara ilkeler uygulama, APN/VPN ayarlarını yönetme vb.

Self Servis Portal
Rutin güvenlik yönetiminin çalışanlara dağıtılması, onaylı cihazların otomatik kaydedilmesini sağlar. Yeni cihaz etkinleştirme sürecinde tüm gerekli sertifikalar, yönetici müdahalesine gerek olmadan portal üzerinden otomatik olarak gönderilebilir. Cihazın kaybolması durumunda, çalışan tüm mevcut Hırsızlığa Karşı Koruma eylemlerini Portal yoluyla uygulayabilir.

Merkezi Yönetim
Tüm mobil cihazları, aynı zamanda tüm diğer uç noktaların BT güvenliğinin yönetilmesine olanak sağlayan tek bir konsoldan merkezi olarak yönetin. Web Konsolu, yöneticilerin cihazları tüm bilgisayarlardan uzaktan kontrol etmelerine ve yönetmelerine olanak sağlar.