Yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle, kuruluşlar yakın gelecekte kimlik avı saldırıları ve fidye yazılımları riskinde artışla karşı karşıya kalmaktadır.

Veri güvenliğindeki bu saldırılar kurumlar için itibar kaybı, maddi hasar ve ciddi zaman kaybı yaratır. Bu nedenle, kimlik avı koruması çözümleri birçok kurum için en önemli önceliklerden biri haline gelmiştir.

Phishing ciddi veri ihlalleri ile sonuçlanan en zararlı saldırı türlerinden biri haline gelmiştir.

Araştırmacılara göre, 2017 yılında:
• Şirketlere yapılan başarılı saldırıların% 95’i phishing e-postalarına dayanmaktadır!
• İnsanların% 97’si karmaşık bir kimlik avı e-postası görmüyor
• Kimlik avı e-postaları tespit edenlerin yalnızca % 3’ü şirket yönetimini bilgilendirir.
• Siber suçlar ve veri kaçaklarının 2019’da 2.1 trilyon dolara mal olduğu tahmin edilmektedir.

Siber güvenlik deneyimimiz ve kimlik avı koruması çözümlerimiz, finans, enerji, devlet kurumları gibi kritik sektörlerdeki geniş deneyimlerimize dayanmaktadır. Bu deneyimi, yüzlerce penetrasyon testi, adli tıp, güvenlik risklerini önceden tahmin etmek ve bunlarla mücadele etmek için yapılan adli müdahalelerle birlikte kullanıyoruz.

Çoğu kurum, teknolojinin siber tehditleri ortadan kaldırmak için yeterli bir çözüm olduğunu varsaymaktadır. Aslında, insanlar ve süreçler güçlü bir savunma duruşunun ayrılmaz bir parçasıdır.

Keepnet Labs, ihlalleri ve veri kaybını azaltmak için insanlara, süreçlere ve teknolojiye bütünsel bir yaklaşım sağlayan ve kimlik avı koruması çözümleri sunan bir kimlik avı savunma platformudur.