Bilgi Teknolojileri alanındaki işlemleri daha hızlı, daha kolay ve daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirme misyonuyla yola çıkan Quest Software’in çözümlerinin Dünya genelinde 100.000’den fazla müşterisi bulunmakta. Ağınızda bulunan tüm cihazların kontrolünü sağlamak ve uygulama deneyimini en iyi hale getirmek amacıyla tasarlanan ürünleri sayesinde verilerinizi daha hızlı ve güvenli saklayabilir, altyapınızı çağın gerekliliği olan bulut teknolojilerine daha kolay adapte edebilirsiniz.

Fiziksel, sanal ve bulut ortamlarınızda bulunan verilerinizi koruyabilir ve felaket anında hızlı bir şekilde geri dönüşlerini sağlayabilirsiniz.

Quest’e Hoşgeldiniz. Yeniliğe katılmaya davetlisiniz.

VRANGER® PRO

Kolay, hızlı, ölçeklendirilebilir imaj bazlı yedekleme, replikasyon ve kurtarma

Sanal ortamları geleneksel yedekleme ve kopyalama yazılımlarıyla korumanın pek de öyle büyük bir marifet sayıldığı söylenemez. Ajan bağımlı çözümler hem yavaş ve pahalıdırlar, hem de yönetilmeleri zordur. Bu türden çözümler, sanal ana makine CPU ve I/O kaynaklarının deyim yerindeyse “tükenmesine” ve çoğu zaman büyük miktarda yedekleme depolama alanının boşa harcanmasına sebep olurlar.

vRanger® Pro sizlere çok daha iyi bir alternatif sunmaktadır. Sanal ortamlara sorunsuz bir şekilde konuşlandırılabilen bu kolay, hızlı ve ölçeklendirilebilir veri koruma çözümü, yedekleme, replikasyon ve kurtarma yönetim süreçlerinin tek bir konsol üzerinden yürütülmesine olanak tanımaktadır.

vRanger Pro hem VMware® hem de Microsoft® Hyper-V® sanallaştırma platformlarında kullanılmak üzere tasarlanmış olup, Microsoft Windows üzerinde de fiziksel yedeklemeyi desteklemektedir.

vRanger Pro, kurum çapında tekilleştirme de ayrıca desteklemekte olup, Dell DR cihazları, EMC Data Domain ve NetVault SmartDisk ile diskten-diske yedekleme yapma olanağı sunarak yedekleme depolama maliyetlerini düşürmekte, terminal taraflı tekilleştirme sayesinde ise depolama zamanında iyileştirme sağlamaktadır.

vRanger Pro, distributed processing yoluyla kaynakları mümkün olan en yüksek düzeye çıkartırken sanal ortamınızla ölçeklendirilebilmekte, bir yandan da merkezi komut ve kontrol sayesinde yönetim sürecini kolaylaştırırmaktadır.

“vRanger sayesinde oldukça stresli geçebilecek ve dur durak bilmeden çalışmamızı gerektirebilecek 20-25 saatlik bir iş yükünden kurtulduk. Bu sayede yaşamsal öneme sahip sunucuların yedeklemelerini ertesi gün yerine o gün öğle saatlerinde almayı başarıp müşterilerimize ulaştırabildik. Bizzat kendim, dört saatten kısa bir süre zarfında iki etki alanını geri yükledikten sonra, biri Exchange Server, biri dosya sunucusu, birkaç tane daha kritik üretim sunucusu olmak üzere, tam beş sunucuyu yine dört saat gibi kısa bir sürede geri yüklemeyi başardım.”
Randy Dover,
Cornerstone Community Bank
Başkan Yardımcısı ve IT Yöneticisi

Sunulan İmkanlar:
• vSphere 5 performans ve ölçeklenebilirlik güçlendirmesinden yararlanır
• Microsoft Hyper-V 2012/2012 R2’yi destekler
• Sanal makine görüntülerinde yüksek hızlı, kaynak etkin yedekleme, replikasyon ve kurtarma yapılmasına olanak tanır
• Dell DR tekilleştirme cihazı, EMC Data Domain ve NetVault SmartDisk ile eşleştiğinde azami düzeyde depolama tasarrufu sağlar
• Windows fiziksel sunucularının, dosyalarının, klasörlerinin yedekleme ve onarımını destekler
• Tekilleştirme ve replikasyonun en uygun hale getirilebilmesi için EMC Data Domain Boost’unu destekler
• Tekilleştirme ve replikasyonun en uygun hale getirilebilmesi için Dell DR RDA’yı destekler
• Düşük etkili ölçeklenebilirlik sağlanmasını teminen düşük-kaynak tüketimine sahip bir
Sanal Cihaz (Virtual Appliance (VA)) olarak işlev gerçekleştirir
• HotAdd desteği sayesinde VM yedekleme ve kurtarma performansını artırır
• Hypervisor ana sistemleri, ağlar ve depolama da dahil olmak üzere sanal ortamlarda bulunan
yaşamsal öneme haiz kaynakların optimize eder
• Hızlı dosya arama ve dosya seviyesinde kopyalama gerçekleştirilebilmesini teminen bir katalog barındırır
• Büyük boyutta VM dağıtımlarında (deployment’larında) koruma sağlar
• Ajansız ve bakım gerektirmeyen dağıtım imkanı sunar
• Kendini kanıtlamış bir güvenirlilik sunar
• Rakipsiz bir performans ve ölçeklenebilirlik sağlar
• Dünya standartlarında birinci sınıf bir hizmet ve destekle birlikte sunulur

Özellikler ve Sunulan İmkanlar
vRanger Pro, ayrıca çarpıcı bir hız ve asgari düzeyde yedekleme depolaması ile fiziksel ortamların yedeklemesini alarak kopyalar ve Windows sunucularını ve hatta bireysel dosyalarla klasörleri onarabilir. vRanger sayesinde tek bir basit arayüzden yönetmek suretiyle hem sanal hem de fiziksel ortamlarınıza yönelik kapsamlı koruma sağlamanız mümkün olmaktadır.
• vSphere 5 onaylı — 59 VMDK iletimi yapan (streaming) vSphere 5’den, VM başına 1 TB bellek limitlerinden ve diğer performans ve ölçeklenebilirlik iyileştirmelerinden faydalanır.
• VMware ESX ve ESXi desteği — VMware sanal altyapılarına yönelik olarak geniş bir yelpazeye yaygın, yedekleme, kurtarma ve yıkım onarım (DR) olanağı sağlar.
• Microsoft Hyper-V 2012/2012 R2 — En son Hyper-V sürümlerini destekler
• Sanal Cihaz (Virtual Appliance (VA) mimarisi) — Opsiyonel olarak sunulan VA mimarisi sayesinde dağıtılmış işlemler yoluyla düşük etkili ölçeklenebilirlik sağlar, clusters’ları destekler ve sihirbaz kanalıyla konuşlandırılır.
• Disken-diske yedekleme ve tekilleştirme — NetVault SmartDisk (vRanger Edition ilavesi ile birlikte), yedekleme depolama ayak izlerini yüzde 90’a kadar azaltan kurum çapında bir tekilleştirme gerçekleştirilebilmesi imkanı sunar.
• EMC Data Domain Boost desteği — DD Boost API vasıtasıyla EMC Data Domain cihazlarıyla dağıtılmış tekilleştirmeyi destekler.
• Dell DR RDA desteği — RDA API vasıtasıyla Dell DR ile terminal taraflı tekilleştirmeyi destekler.
• VMware HotAdd desteği — Bir VM içine kurulmuş olan vRanger ile, ağsız (LAN’sız) yedekleme gerçekleştirir. HotAdd ayrıca ESXi’nin ağ yedeklemelerini de hızlandırır.
• Patentli Active Block Mapping (ABM) — Yedekleme, replikasyon ve onarım hızlandırılmasını teminen, koruma altındaki Windows misafir görüntülerinden (guest image) alınan pasif (inactive) ve white space block hibernation dosyalarını ortadan kaldırır.
• Change block tracking (CBT) — Yedekleme ve kopyalama işlerinin hızlandırılmasını teminen vSphere hypervisor sistemleri üzerindeki misafir görüntülerine (guest images) changed blocks taramaları için harcanan zamanı ortadan kaldırır.
• Windows ve Linux’a yönelik hızlı dosya seviyesi onarımı (file-level recovery (FLR)) — Tek adımlık bir süreç vasıtasıyla havuzdan alınan bir yedekleme görüntüsünden tek bir dosyayı hızla restore etmenize olanak verir.
• Patent başvurusu yapılmış özgün ve eksiksiz katalog içeriği — Yedekleme havuzundan gelen her bir görüntünün özgün ve eksiksiz katalog içeriğini sağlamak suretiyle kullanılabilir onarım pozisyonlarının anında tespit edilmesine olanak tanır. Eşleme tarama (Wildcard scanning) özelliği sayesinde restore edilecek yedekleme havuzu dosyalarının yeri hızla tespit edilebilmektedir.
• Tek-adımlı katalog onarımı — VM’lerin, savepoint’lerin ve özgün kataloglar barındıran ana makinelerin restore edilme hızının artırılmasını teminen, doğrudan yönetim konsolu üzerinden gelişmiş arama (wildcard dahil olmak üzere) ve sağklikle onarım (right-click recovery) seçimi olanağı sunmaktadır.
• Gelişmiş şifreleme standardı (AES)- 256 — VMware ana makineleri üzerinde bulunan koruma altındaki görüntülerin güvenliğini, görüntüler okundukça öbeköbek sağlamak suretiyle görüntülerin ağ üzerinde ve yedekleme havuzunda da güven altında olmalarını temin eder.
• Tam, artımlı ve diferansiyel yedekleme — Koruma altına alınmış görüntülere yönelik olarak eksiksiz bir yedekleme döngüsü sağlamak suretiyle hız ve kaynak etkinliği en üst noktaya taşınır.
• Tam, artımlı ve hibrid replikasyon — VMware VM’lerinin LAN’lar ve WAN’ler üzerinde etkin bir şekilde replicate edilmesini sağlamak için gerekli olan seçeneklerin tamamını sunar.
• Replikasyon — Esnek ve güvenilir bir yıkım onarım sürecinin gerçekleştirilmesini teminen hem kurum içine hem kurum dışına (on-andoff-site) yönelik seçenekler sunar.
• Windows Sunucu desteği — Windows fiziksel sunucuları, dosyaları ve klasörlerinin ölçeklendirilebilir yedeklemesi ve onarımını gerçekleştirir.
• Sentetik onarım — En hızlı ve en etkin sonuçların sağlanmasını teminen, havuzdaki çoklu ve eksiksiz, artımlı ve ayrımlı diferansiyel yedekleme görüntülerinden gelen her bir gerekli öbeği, tek seferde okuyan tekli bir geçiş (single pass) özelliği sunmaktadır.
• vSphere 5 vMotion desteği — VM’ler bir ana makineden diğerine taşındıkça (yedekleme görevi çalıştırıldığı sırada dahi) VM’lerin, vRanger tarafından otomatik olarak koruma altına almasını sağlar. Farklı veri depolarına taşınmaları sırasında vRanger‘ın VM depolama disklerini izlediğini garanti almanın yanısıra, görev ifası sırasında vRanger’ın disklere erişmesi halinde VM depolama disklerini/e kilitlediğini/erişimi engellediğini de (locks VM storage disks) güvence altına alır.
• Patent başvurusu yapılmış Ajansız görev ifası — VMware ESX ana makineleri üzerinde işletim zamanında binary kod enjeksiyonu kullanarak lisans takip ve bakıma ilişkin sürüm yükseltme külfetlerini ortadan kaldırır.

vRanger Pro, bir yandan dağıtılmış işlem yapabilme becerisiyle kaynakları mümkün olan en yüksek düzeye çıkartırken (sanal ortamınızla ölçeklendirilebilir) bir yandan da merkezi komut ve kontrol sayesinde yönetim sürecini kolaylaştırır.

• Gelişmiş savepoint yönetimi — Kusursuz görüntü, dosya ve nesne kopyalamaları alabilmeniz için yedekleme ve yineleme görüntülerinin aynı anda alınan çoklu kopyalarını yönetme ve kullanmanıza olanak tanır.
• Dinamik kaynak yönetimi — Yaşamsal öneme sahip kaynakların gerçek- zamanlı (real-time) kullanımını en üst düzeye taşırken, verimliliği ve görevlerin kaynak kapasitesi aşılmaksızın hızla tamamlanmasını garanti altına alır.
• Job multi-streaming — Çoklu yedekleme, geri yükleme ve replikasyon görevlerini aynı anda çalıştırmanıza imkan tanıyarak performans zamanlarında belirgin bir iyileştirme sağlamanıza imkan verir.
• Direct-to-target (D2T) mimarisi — Görev ifasının dağıtımı (distribution of job execution) ile verilerin taşınması süreçlerini optimal bir verimlilikte gerçekleştirmek suretiyle verilerin korunmasını iyileştirir ve kesintisiz ölçeklenebilirlik sağlar.
• Inline veri doğrulama — Toplanan verilerin bütünlüğünü kaynak üzerinde okundukça öbek öbek (block-by-block) test eder, görüntü onarımının yedekleme havuzu (backup repository) ve yineleme görüntüsü kullanılabilirliğinden alınarak yapılmasını güvence altına alır.
• Uzaktan yönetim — Veri koruma görevlerini ortam içerisinde yer alan tüm sistemler ve sitelere yönelik LAN ve WAN bağlantıları üzerinden merkezi bir konsol vasıtasıyla yönetmenize olanak tanır.
• PowerShell erişimi — Koruma görevlerine ilişkin komut kodları (scripts) otomatik hale getirerek yönetsel birtakım külfetlerle insan unsurunun yol açabileceği hataları azaltır.